znak Klášterec nad Orlicí
mapa Obec založena roku 1280

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Převzetí hasičské cisterny Tatra 815

Převzetí hasičské cisterny Tatra 815Převzetí hasičské cisterny Tatra 815 pro výjezdovou jednotku SDH Klášterec nad Orlicí

Klášterec už delší dobu řeší stáří a technický stav své hasičské cisterny, nákup nové cisterny je pro obec naší velikosti stále finančně velmi náročný, z tohoto důvodu bylo již dříve požádáno o bezúplatný převod hasičské techniky od státu.

Dne 19. 7. 2018 došlo v Ústí nad Orlicí k fyzickému předání hasičské cisterny Tatra 815..., přebírajícím za naši jednotku byl stávající velitel výjezdové jednotky p. Petr Brůna. Tento automobil je sice také staršího roku výroby, než bychom si přáli, ale v roce 2000 prošel kompletní rekonstrukcí a jeho technický stav je dle vyjádření hasičů dobrý, výhodou je nádrž na vodu o objemu 8 m³. Obec již letos počítá s  částečným dovybavením této cisterny.

Stávající hasičská auta jsou svým rozměrem, hlavně výškou větší, proto bude z rozpočtu obce příští rok upravena garáž naší hasičské zbrojnice včetně prostoru před ní. Děkuji Živě a.s., že umožnila na přechodnou dobu parkování cisterny ve svém objektu.

Věřím, že tato cisterna bude naší jednotce dobře sloužit.

Lenka Ševčíková, starostka obce